Aranżacja

Co zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie żaluzji plisowanych?

Plisy okienne są bardzo często wybierane z powodu wielu zalet. Świetnie zastępują tradycyjne rolety. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się realizacją plis okiennych. Jednak, żeby wybrać odpowiednie plisy okienne, należy wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Czym są plisy okienne? Co zdecydowanie warto o nich wiedzieć? Jakie są ich podstawowe zalety? Jak znaleźć dobre żaluzje plisowane?

Czym dokładnie są plisy okienne?

Plisy okienne nazywane są też roletami plisowanymi. Ich celem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki materiałowi zwijanemu. Roletę można zwijać za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje wykonuje się z rozmaitych materiałów – zwykle wykorzystywane są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak choćby poliester. 

Rodzaje montażu plis okiennych

Istnieją dwa sposoby zakładania żaluzji – inwazyjny oraz nieinwazyjny. Montaż inwazyjny wymaga wywiercenia dziur w ramie okna. Rolety plisowane można dzięki temu mocować do każdego rodzaju i kształtu okna, a dodatkowo nie będą one uniemożliwiać otwarcia go na oścież. Mnóstwo osób wybiera jednak montaż bezinwazyjny, ponieważ nie trzeba wiercić dziur. Rolety montuje się za pomocą odpowiednich zaczepów, które zakłada do ramy okna. Zaciski są zdecydowanie tańszym wyjściem, niemniej powinno się pamiętać, że są mniej wytrzymałe. 

Jakie są dostępne typy plis okiennych?

Na rynku można znaleźć rozmaite typy plis okiennych. Najczęściej wybierane są klasyczne modele, które nadają się do prostych okien. Innym rozwiązaniem będą plisy okienne, które można montować na ramach dachowych. Oprócz tego żaluzje mogą być dostosowane do okien o nietypowych kształtach – nadają się do ram skośnych oraz okrągłych. 

Rolety plisowane – z jakich względów opłaca się na nie zdecydować

Rolety plisowane umożliwiają dowolne sterowanie wysokością oraz stopnia dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji można zasłonić dowolną część okna – na przykład tylko połowę. Następną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje nie ważą dużo, są wytrzymałe i estetyczne, dzięki temu sprawdzają się w większości wnętrz. Doskonale pasują do wyposażenia, ponieważ na rynku dostępne są warianty w różnych kolorach i wzorach. Dużo osób wybiera rolety plisowane wykonane z materiałów termoizolacyjnych – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem nie dostają się do niego promienie słoneczne.

Jak wybrać dobre plisy okienne?

Wybranie odpowiednich plis okiennych jest stosunkowo łatwe, trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Po pierwsze powinny być one dopasowane do kształtu i wielkości ramy okiennej. Podczas zakupu nie należy pominąć również tkaniny, której zostały wykonane plisy. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza dobrze jest dopasować kolor i wzór.
Podczas wybierana dobrych plis okiennych zdecydowanie dobrze jest zwrócić uwagę na producenta, ponieważ to właśnie on zapewnia najwyższą jakość produktów. Wiele osób wybiera Piogal – plisy w Warszawie. Firma jest wiarygodna, a także można spodziewać się sprawnej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL – plisy w Warszawie przemawia nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale także wiele dobrych opinii.