instalacja odgromowa w mieście
Inne

Instalacje elektryczne i odgromowe w Trójmieście

Wykonanie instalacji odgromowej to oczywiście czynnik poprawiający bezpieczeństwo. Niektórzy jednak zastanawiają się czy zawsze instalacje odgromowe są konieczne? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w przepisach prawa budowlanego. Często piorunochron jest wymagana, kiedy spłacamy kredyt na dom.

Co z tą instalacją odgromową?

Zawsze tego typu instalacja pojawić się musi jeśli budynek wykonany jest z materiałów takich jak drewno i innych łatwopalnych. Poza tym konieczność wykonania takiej instalacji jest w przypadku budynków powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowych oraz dla budynków większych niż 15 metrów.  W przypadku domów jednorodzinnych taka konieczność może wynikać również z obliczenia wskaźnika zagrożenia piorunowego. Takie obliczenie dokonane jest w ramach określonych przepisów. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

instalacja odgromowa

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Dlatego wskazane jest skontaktować się z fachowcami i poprosić o pomoc. Firma http://bpegd.pl/ z Gdańska to na pewno będzie najlepszą opcją dla Ciebie. Oczywiście każdy kto buduje dom może niezależnie od potencjalnego obowiązku samodzielnie na taką instalację się zdecydować. Wykonana instalacja odgromowa to szansa na poprawę bezpieczeństwa w budynku. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane.