Ogród i balkon

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

Siatki zgrzewane to produkt, jaki nierzadko możemy spotkać, jednak zazwyczaj nie zauważamy go. Siatki zgrzewane posiadają takie różnorodne użycie, że prędzej czy później zajdzie potrzeba aby je kupić. Taki gatunek siatki jest znacznie mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednakże w coraz większej ilości przypadków konsumenci decydują się na jej kupno.

Siatka zgrzewana czy pleciona – co będzie lepsze?

By uzyskać odpowiedź na problem jeżeli chodzi o decyzję doboru siatki, należy najpierw zastanowić się, jakie są między nimi rozbieżności. Standardowa siatka pleciona to w większości przypadków cynkowana stal z ochroną PCV. Powstaje ona w technice zaplatania razem prętów i kompilacji powtarzalnych otworów. Kształt, który widzi się przede wszystkim, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej również dostajemy stal w formie pokrytej cynkiem, uzupełniająco okrytą powłoką PVC. Siatki zgrzewane zazwyczaj używa się do ogrodzenia działki. To rozwiązanie jest nadzwyczaj gustowne i mocne. Siatki zgrzewane mamy możliwość zakupić we wszelkich możliwych kolorach, zmieniana jest również wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Siatka zgrzewana – jakie ma zalety?

Jedną z zasadniczych i kluczowych cech siatek zgrzewanych jest łatwość montażu. Po zakupie siatki dostajemy nieelastyczny materiał, którego nie trzeba odkształcać i rozciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Najwyższej jakości sztywny drut na pewno nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie instalacji. W dodatku, trzeba wskazać na zaletę, że siatka zgrzewana umożliwia przepuszczanie powietrza jak też promieni słonecznych.