Wykończenie

Nawadnianie ogrodu – co powinieneś wiedzieć?

Nawadnianie ogrodów to procedura, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się pięknym wyglądem w każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu należy znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie owocne. Żaden ogrodnik nie chciałby utracić swoich plonów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci pojąć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także kwestię powrzechnych mitów dotyczących nawadniania.

Artykuł powstał na podstawie informacji zasięgniętych ze strony www firmy watermil.pl.

Mokre liście – zły znak, na który trzeba zwracać uwagę

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest mokra. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na fakt, że mokre liście rośliny, zwłaszcza w lecie, mogą powodować różne problemy w przyszłości. Mokre liście bardzo szybko przeobrażą się w niezdrowe. Ze względu na długi kontakt z wodą możemy być przekonani, że będą one miały chorobę grzybiczą. Zawilgoconym liściom wystawionym na słońce grożą oparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy przekonać się, czy system nawadniania, który zastosujesz nie sprawi, że liście będą mokre. To właśnie z tego względu w wielu wypadkach warto wykorzystać nawadnianie kropelkowe.

Czy warto nawadniać ogród w upalne dni?

Zagadnienia związane z trybem nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które nurtują ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o rośliny? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo chłodna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Nawadnianie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety skutkować zmarnowaniem około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by być pewnym, że woda się nie zmarnuje – podlewajmy swoje zbiory wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Nawadnianie w godzinach porannych ma dodatkową, ważną mocną stronę. Przygotowujemy wtedy rośliny do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie należałoby rozważyć systemy nawadniania ogrodów – umożliwią one nam nie martwić się, że zapomnimy nawodnić nasze rośliny.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Dzień wcześniej padało, więc dziś nie podlewasz swoich zbiorów? Nic bardziej mylnego. Pomyśl, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie chwilę. Lekki deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Pewność, że lekki deszcz odpowiednio nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich obumarcia.