Wykończenie

Przegląd trendów wśród nowoczesnych schodów

Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się pomiędzy poziomami. Ważna jest ich funkcjonalność i stabilność, lecz nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci bieżące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak żeby nowoczesne schody doskonale wyglądały w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu istotne informacje o najczęściej spotykanych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego domu.

Schody w stylistyce minimalistycznej

Podczas gdy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których struktura jest maksymalnie uproszczona. Idealnie sprawdzi się tu najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni posiadasz absolutną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, ale masz możliwość wybrać także z szerokiej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to piękne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim rozmiarem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Obszar pod schodami można urządzić na wiele sposobów. Ważne będzie to przede wszystkim w najmniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy postawić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta przestrzeń dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył oraz piasek nie przedostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest także połączenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty umocowanej wprost do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Nie ulega żadnej wątpliwości, że schody poza swoją podstawową funkcją są istotnym punktem każdego wnętrza. Ze względu na swoją wielkość, a także powiązanie dwóch przestrzeni, silnie zwracają na siebie uwagę. Schody są zatem kluczowym elementem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego domu warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark